عثمان اسماعیلی:رو به طبقه کارگر و انسانهای آزادیخواه و برابری طلب

در تاریخ ۸/۲/۹۴ محمود صالحی بدون هیچ گونه دلیل قانونی همراه با من ( عثمان اسماعیلی) توسط ماموران لباس شخصی اداره اطلاعات شهرستان سقز دستگیر و ما را به بازداشتگاه اطلاعات سقز بردند. بعد از یک ساعت بحث و جدل ما با مسئولان امنیتی سقز با چشم، گوش و دستان بسته به بازداشتگاه طلاعات سنندج انتقال دادند.
محمود صالحی از بیماری کلیه رنج می برد و من در همان موقع به ماموران زندان در سلول انفرادی اطلاع دادم که بیماری محمود صالحی را نادیده نگیرید. در صورتیکه خود من هم به بیماری آسم مبتلا هستم و تحت نظر پزشک متخصص ریوی می باشم. بعد از گذشت ۶ روز( به گفته خود محمود) به دلیل اینکه داروهای او را به مدت ۳۶ ساعت قعطع می کنند. این کارگر آگاه هر دو کلیه خود را از دست می دهد و بعد از مدتی ایشان را به بیمارستان انتقال می دهند و به دستور پزشکان او را دیالیز می کنند. اداره اطلاعات سنندج به دلیل اینکه محمود صالحی ۳ روز در بیمارستان بستری بوده است ایشان را با قرار کفالت آزاد می کنند.
محمود صالحی بعد از اینکه از زندان آزاد شد به دنبال تشکیل پرونده بود تا اینکه در بیمارستان امام خمینی سقز برایش پرونده تشکیل دادند وهر هفته دو بار روزهای شنبه و سه شنبه دیالیز میشود.
کارگران و زحمتکشان:
بیش از ۳ ده این کارگر نانوا جهت آگاهی دادن به طبقه کارگر ایران فعال بوده و هست، محمود صالحی تصمیم گرفته تا بر علیه هر گونه نابرابری طبقاتی مبارزه کند . در این راه چندین بار توسط نیروهای امنیتی بازداشت و هر بار به زندان محکوم شده و احکام صادره را متحل شده است. این زندانها هیچ وقت نتوانسته ایشان را به عقب نشینی که همان آگاهی دادن به طبقه کارگر و ترویج مسایلی کارگری است وادار کند.
محمود صالحی دارای همسر و دو فرزند است که هر کدام از آنان به دلیل اینکه توان پرداخت شهریه دانشگاه را نداشتند از تحصیل انصراف دادند وهر کدام از انان به شغلی مشغول می باشند و فرزندان محمود از هیچ گونه حقوق و تامین اجتماعی برخوردار نیستند. محمود صالحی دارای دوستان فراوانی است و همین اندک حقوقی که دریافت می کند، تنها می تواند او را از گرسنگی نجات دهد. محمود صالحی درتاریخ ۱۷/۵/۹۴ و ۲۹/۵/۹۴ از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی سنندج به اتهام فعالیت های کارگری محاکمه شد و در نتیجه تاریخ ۲۵/۶/۹۴ شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی سنندج او را به ۹ سال زندان تعزیری محکوم کرده است.
به نظر من و همه کسانی که در مورد حقوق مطالعه کرده اند. احکام صادره علیه محمود صالحی یک حکم از پیش تعین شده بوده و هیچ گونه استناد قانونی ندارد و باید بگویم که این حکم یک حکم غیر قانونی است.
اینجانب عثمان اسماعیلی کارگر ساختمانی و عضو و سخنگوی کمیته دفاع از فعالین دستگیر شده مهاباد ضمن محکوم کردن شدید این حکم ناعادلانه خواستار مختومه شدن پرونده محمود صالحی و همه کارگران تحت تعقیب هستم.
در ضمن از فراخوان خانواده محمود صالحی جهت تشکیل کمیته دفاع از محمود صالحی حمایت می کنم.
عثمان اسماعیلی تاریخ ۲۳/۷/۹۴

درباره کمیته
 
اخبار کارگری
یکشنبه, ۱۲ام اردیبهشت, ۱۳۹۵
کارگران وفعالین کارگری مراسم اول ماه مه رو بصورت علنی در شهر سقز برگذار کردند.
جمعه, ۸ام آبان, ۱۳۹۴
بلاتکلیفی کارگران شرکت ریسندگی پرریس سنندج
 
 
 
 
تمامی حقوق متعلق به وبسایت کمیته دفاع از محمود صالحی است.