عثمان اسماعیلی:رو به طبقه کارگر و انسانهای آزادیخواه و برابری طلب

در تاریخ ۸/۲/۹۴ محمود صالحی بدون هیچ گونه دلیل قانونی همراه با من ( عثمان اسماعیلی) توسط ماموران لباس شخصی اداره اطلاعات شهرستان سقز دستگیر و ما را به بازداشتگاه اطلاعات سقز بردند. بعد از یک ساعت بحث و جدل ما با مسئولان امنیتی سقز با چشم، گوش و دستان بسته به بازداشتگاه طلاعات سنندج انتقال دادند.
محمود صالحی از بیماری کلیه رنج می برد و من در همان موقع به ماموران زندان در سلول انفرادی اطلاع دادم که بیماری محمود صالحی را نادیده نگیرید. در صورتیکه خود من هم به بیماری آسم مبتلا هستم و تحت نظر پزشک متخصص ریوی می باشم. بعد از گذشت ۶ روز( به گفته خود محمود) به دلیل اینکه داروهای او را به مدت ۳۶ ساعت قعطع می کنند. این کارگر آگاه هر دو کلیه خود را از دست می دهد و بعد از مدتی ایشان را به بیمارستان انتقال می دهند و به دستور پزشکان او را دیالیز می کنند. اداره اطلاعات سنندج به دلیل اینکه محمود صالحی ۳ روز در بیمارستان بستری بوده است ایشان را با قرار کفالت آزاد می کنند.
محمود صالحی بعد از اینکه از زندان آزاد شد به دنبال تشکیل پرونده بود تا اینکه در بیمارستان امام خمینی سقز برایش پرونده تشکیل دادند وهر هفته دو بار روزهای شنبه و سه شنبه دیالیز میشود.
کارگران و زحمتکشان:
بیش از ۳ ده این کارگر نانوا جهت آگاهی دادن به طبقه کارگر ایران فعال بوده و هست، محمود صالحی تصمیم گرفته تا بر علیه هر گونه نابرابری طبقاتی مبارزه کند . در این راه چندین بار توسط نیروهای امنیتی بازداشت و هر بار به زندان محکوم شده و احکام صادره را متحل شده است. این زندانها هیچ وقت نتوانسته ایشان را به عقب نشینی که همان آگاهی دادن به طبقه کارگر و ترویج مسایلی کارگری است وادار کند.
محمود صالحی دارای همسر و دو فرزند است که هر کدام از آنان به دلیل اینکه توان پرداخت شهریه دانشگاه را نداشتند از تحصیل انصراف دادند وهر کدام از انان به شغلی مشغول می باشند و فرزندان محمود از هیچ گونه حقوق و تامین اجتماعی برخوردار نیستند. محمود صالحی دارای دوستان فراوانی است و همین اندک حقوقی که دریافت می کند، تنها می تواند او را از گرسنگی نجات دهد. محمود صالحی درتاریخ ۱۷/۵/۹۴ و ۲۹/۵/۹۴ از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی سنندج به اتهام فعالیت های کارگری محاکمه شد و در نتیجه تاریخ ۲۵/۶/۹۴ شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی سنندج او را به ۹ سال زندان تعزیری محکوم کرده است.
به نظر من و همه کسانی که در مورد حقوق مطالعه کرده اند. احکام صادره علیه محمود صالحی یک حکم از پیش تعین شده بوده و هیچ گونه استناد قانونی ندارد و باید بگویم که این حکم یک حکم غیر قانونی است.
اینجانب عثمان اسماعیلی کارگر ساختمانی و عضو و سخنگوی کمیته دفاع از فعالین دستگیر شده مهاباد ضمن محکوم کردن شدید این حکم ناعادلانه خواستار مختومه شدن پرونده محمود صالحی و همه کارگران تحت تعقیب هستم.
در ضمن از فراخوان خانواده محمود صالحی جهت تشکیل کمیته دفاع از محمود صالحی حمایت می کنم.
عثمان اسماعیلی تاریخ ۲۳/۷/۹۴

 
اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها
یکشنبه, ۳ام دی, ۱۳۹۶
بیانیه پایانی و انحلال کمیته دفاع از محمود صالحی
دوشنبه, ۱۳ام آذر, ۱۳۹۶
راه پیمایی ۱۴۰ کلیومتری بین مریوان سقز  از طرف جمعی از اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی واستادکارن مریوان وحومه در جهت ارج نهادن به فعالیتهای محمود صالحی در راستای منافع کارگران ومردم محروم جامعه
چهارشنبه, ۸ام آذر, ۱۳۹۶
متن انگلیسی پیام محمود صالحی:برای آزادی باید جنگید! برای ارسال به تشکل ها و فعالین جنبش کارگری ! سندیکاهای کارگری خارج از کشور! نهادهای مدافع حقوق انسان ! فعالین رسانه های جمعی و شبکه های اجتماعی و آزادیخواه!
جمعه, ۳ام آذر, ۱۳۹۶
اطلاعیه شماره ۱۴ کمیته دفاع از محمود صالحی کارگران ! تشکلهای کارگری و انسانهای آزادیخواه ! محمود صالحی فعال کارگری آزاد شد.
سه شنبه, ۳۰ام آبان, ۱۳۹۶
اطلاعیه شماره ۱۲ کمیته دفاع از محمود صالحی: جهت اطلاع عموم
دوشنبه, ۲۹ام آبان, ۱۳۹۶
متن انگلیسی اطلاعیه شماره ۱۱کمیته دفاع از محمود صالحی برای ارسال به مجامع بین المللی
شنبه, ۲۷ام آبان, ۱۳۹۶
اطلاعیه شماره ۱۱ کمیته دفاع از محمود صالحی :پزشکان معالج هشدار می دهند که جان محمود صالحی در خطر است
شنبه, ۲۷ام آبان, ۱۳۹۶
اعتراض اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا، با بیش از ۶۵۰ هزار عضو، به سرکوب و آزار فعالین کارگری در ایران آبان ۲۶, ۱۳۹۶/در م
پنجشنبه, ۲۵ام آبان, ۱۳۹۶
هشدار ۵ سازمان سندیکایی فرانسه نسبت به خطرمرگ محمود صالحی
چهارشنبه, ۲۴ام آبان, ۱۳۹۶
نامه اعتراضی اتحادیه جهانی کارگران صنعتی (اینداستریال) به دولت ایران برای آزادی فوری محمود صالحی و رضا شهابی و به رسمیت شناختن حقوق بنیادی انسانی و کارگری در ایران
 
 
 
 
تمامی حقوق متعلق به وبسایت کمیته دفاع از محمود صالحی است.