جمعی از فعالین علیه بیکاری – تهران ، سنندج و کامیاران:«در محکومیت بازداشت و زندانی نمودن محمود صالحی»

در مقابل حذف فیزیکی و از میان برداشتن سیستماتیک و هدف‌مند فعالین کارگری نباید سکوت کرد.

روز شنبه ۶ آبان‌ماه محمود صالحی از فعالین و پیشروان جنبش کارگری همزمان با مراجعه به بیمارستانی در شهر سقز جهت درمان توسط نیروهای لباس شخصی دستگیر و سپس جهت سپری نمودن حبسِ تحمیل شده به زندان شهر سقز تحویل داده شد.
در شرایطی محمود صالحی را تنها به جرم دفاع از خواسته‌های برحق طبقه‌ی کارگر و زحمتکش روانه زندان نموده‌اند که نام‌برده به‌‌خاطر شرایط جسمی و مریضی‌های گوناگون حاصل از سال‌های زندان و مبارزه و زندگی پر از رنج و مشقت به‌عنوان یک کارگر خباز در سایه‌ی سیستم سرمایه‌داری احتیاج به درمان و مراقبت‌های پزشکی مداوم و در دسترس دارد.
محمود به‌خاطر از دست دادن کلیه‌هایش در طی دوران بازداشت قبلی نیاز به دو نوبت دیالیز در هفته، تحت نظر پزشک متخصص دارد؛ همچنین به‌خاطر ناراحتی قلبی به‌تازگی عمل باز قلب انجام داده و از بیماری‌هایی چون فشار خون و قند نیز رنج می‌برد.

همگان بخوبی از شرایط تاسف بار حاکم بر زندان‌ها آگاهیم؛ فشارهای روانی و جسمی و همچین نبود ابتدایی ترین امکانات پزشکی می‌تواند بر تسریع و پیشرفت درد و آلام نشسته بر پیکر محمود تاثیر مخرب و جبران ناپذیری بگذارد.
تجارب قبلی ناشی از مرگ دل‌خراش رفقایی همچون شاهرخ زمانی، کوروش بخشنده و محمد جراحی در زندان یا بعدا بر اثر عوارض ناشی از دوران حبس، زنگ خطر در پیش بودنِ تکرار فاجعه‌ای دیگر را برای همه‌ی کسانی که امروز نگران وضعیت محمود صالحی هستند را به‌صدا در آورده است.
بازداشت یک فعال کارگری در حین درمان و جلو بیمارستان و انتقال او به زندان برای طی دوران محکومیت آن‌هم در شرایطی که سرمایه‌داران و چپاولگرانِ دسترنجِ کارگران در سایه و حمایت قانون بورژوایی مشغول به تاراج بردن و تعرض هر روزه به سفره‌ی خالی کارگران هستند، خود موید این نکته می‌باشد که تلاشی هدف‌مند و سیستماتیک از طرف حامیان سرمایه برای از میان برداشتن و حذف فیزیکی فعالین کارگری و هر گونه صدای حق طلبی و برابری خواهی وجود دارد.

به همین اعتبار از همه‌ی انسانهای آزادی خواه و برابری طلب، تشکل‌ها و فعالین کارگری و هر آن‌کس دل در گرو دفاع از انسانیت دارد خواستاریم که در مقابل این تلاش‌های غیر انسانی سکوت نکنند و جا دارد که طبقه‌ی کارگر با فشرده کردنِ صفوف و اتحاد طبقاتی و مبارزاتی‌شان خواهان آزادی بی قید و شرط و بلادرنگِ محمود صالحی و همه‌ی فعالین کارگری در بند گردند و با استفاده از هر ابزار ممکن در رساندن صدای حق طلبی طبقه‌ی کارگر جلوی تکرار فاجعه ای دیگر را بگیرند.

جمعی از فعالین علیه بیکاری – تهران ، سنندج و کامیاران
آبان ۱۳۹۶

 
اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها
سه شنبه, ۳۰ام آبان, ۱۳۹۶
اطلاعیه شماره ۱۲ کمیته دفاع از محمود صالحی: جهت اطلاع عموم
دوشنبه, ۲۹ام آبان, ۱۳۹۶
متن انگلیسی اطلاعیه شماره ۱۱کمیته دفاع از محمود صالحی برای ارسال به مجامع بین المللی
شنبه, ۲۷ام آبان, ۱۳۹۶
اطلاعیه شماره ۱۱ کمیته دفاع از محمود صالحی :پزشکان معالج هشدار می دهند که جان محمود صالحی در خطر است
شنبه, ۲۷ام آبان, ۱۳۹۶
اعتراض اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا، با بیش از ۶۵۰ هزار عضو، به سرکوب و آزار فعالین کارگری در ایران آبان ۲۶, ۱۳۹۶/در م
پنجشنبه, ۲۵ام آبان, ۱۳۹۶
هشدار ۵ سازمان سندیکایی فرانسه نسبت به خطرمرگ محمود صالحی
چهارشنبه, ۲۴ام آبان, ۱۳۹۶
نامه اعتراضی اتحادیه جهانی کارگران صنعتی (اینداستریال) به دولت ایران برای آزادی فوری محمود صالحی و رضا شهابی و به رسمیت شناختن حقوق بنیادی انسانی و کارگری در ایران
چهارشنبه, ۲۴ام آبان, ۱۳۹۶
اطلاعیه شماره ۱۰ کمیته دفاع از محمود صالحی
شنبه, ۲۰ام آبان, ۱۳۹۶
عثمان اسماعیلی:به اطلاع جنبش کارگری می رسانم به کمال بی شرمی دادستان سقز و سنندج و وزارت اطلاعات سقز و سنندج محمود صالحی را امروز ساعت ۲ظهر به زندان برگرداندند
شنبه, ۲۰ام آبان, ۱۳۹۶
اطلاعیه شماره ۹ کمیته دفاع از محمود صالحی :محمود صالحی را به زندان برگرداندند
جمعه, ۱۹ام آبان, ۱۳۹۶
بیانیه تشکل های مستقل کارگری:محمود صالحی باید به فوریت  آزاد شود
 
 
 
 
تمامی حقوق متعلق به وبسایت کمیته دفاع از محمود صالحی است.