محمود صالحی:از اعتصاب غذای زندانیان سیاسی حمایت کنیم.

12108274_1653187074964610_9203654118383805901_n

 

کارگران مردم آزاده و تشکل های کارگری

به دنبال اعلام اعتصاب غذا  از سوی اسماعیل عبدی معلم زندانی و جعفر عظیم زاده کارگر زندانی در تاریخ ۱۰/۲/۹۵ هر چند اسماعیل عبدی بعد از مدتی با قرار وثیقه از زندان آزاد شد، اما جعفر عظیم زاده تا این تاریخ هنوز در اعتصاب غذا بسر می برد و به دلیل بی توجهی مسئولان مربوطه جان این انسان شریف و مقاوم در خطر جدی است.

با اعلام اعتصاب غذا از سوی جعفر عظیم زاده و اسماعیل عبدی  رفته رفته پرده از چهره تعدادی از گرایشات  موجود در جامعه برداشته شده و حقیقت از میان ابرهای تیره و تار نمایان شد.

افرادی که در چند سال اخیر خود را بنام فعال کارگری و سیاسی به جامعه معرفی کرده بودند و داد و فریاد راه انداخته بودند که به کار جمعی و خرد جمعی اعتقاد دارند و طرفدار طبقه کارگر هستند. آهسته آهسته چهره واقعی اشان آشکار شد.  من گمان نمی کردم که حمایت ما در خصوص اعتصاب غذای جعفر عظیم زاده که پرچمدار یک خواسته به حق و مشخص است ، ضرری برای این اشخاص که خود را با جنبش کارگری  تداعی می کردند، داشته باشد. اینک دیده می شود که حمایت از اعتصاب زندانیان سیاسی  و یا همراه  بودن با آنان، منافع تعدادی از این افراد را به خطر انداخته و قلم فرسایی کرده  و اعلام می نمایند که جعفر عظیم زاده رهبر و وارث ما نیست و….

بلی این درست است که جعفر عظیم زاده  و اسماعیل عبدی رهبر و وارث ما نیستند و همه ما نیز بر این امر واقفیم.واما سئوال من از شما ها این است. آیا خواسته های جعفر عظیم زاده  و اسماعیل عبدی هم خواست  شما نیست؟

اگر واقعا” خواست شما ها نیست اعلام کنید و رو به جامعه بگوید که خواست زندانیان اعتصابی غیر مشروع و هیچ ربطی به شما وهمفکرانتان ندراد و برخورد قوه قضائیه با کارگران و زندانیان سیاسی درست و مشروع است.

همه ما شاهد آن هستیم که ده ها نفر اززندانیان  سیاسی بعد از اتمام احکام تحمیلی از زندان آزاد نشده اند و پرونده جدید برایشان تشکیل شده است.صدها کارگرفقط بخاطر اعتراض به وضعیت کار و معیشت خود بازداشت و پرونده  امنیتی  برای آنان تشکیل داده و به زندان های سنگین محکوم و یا آنان را به جریمه نقدی و شلاق محکوم کرده اند.

همه ما می داینم که هر کارگری اقدام به تشکیل تشکل کارگری کند، در قدم اول او را از کار اخراج و مورد تعقیب نهادهای امنیتی کشور قرار می گیرد.

در این مورد صدها پرونده برای کارگران معترض در مراجع قضایی و امنیتی تشکیل شده ودارای پرونده مفتوح شده اند.

از همه مهمتر همه ی ما اطلاع داریم که آن دستمزدی که از سوی شورای عالی کار تدوین شده سه فقره زیر خط فقر است و در مقابل مسئولان دولتی حقوق های نجومی دریافت می کنند و…..

بلی آقایان انقلابی و آقایانی که به خرد جمعی اعتقاد دارید،  ولی در عمل ضد خرد جمعی هستید.  بالای سر شما ها و دوستانتان یک عده انسان فداکار  با مشت های آهنین ایستاده اند و اقدامات ضد کارگری شما ها را عقیم کرده اند. یعنی شما ها در طول ۵۱ روز اعتصاب غذای جعفر عظیم زاده یک بار هم به فضای مجازی سرکی نکشیده اید؟ تعجب می کنم !!! چون شما ها مثل کرم فضای مجازی همیشه حضور دارید و امروز در برابر این واقعیت سکوت کرده اید.

ما ،خوب میدانیم شما از چه چیزی نگران هستید. شما عملا نمی توانید دوش به دوش این افراد فداکار وانقلابی قدم بردارید و به همین خاطر به مخالفت برخواسته اید.

واقعا” جای بسی تاسف است که این همه جرم و جنایت از دید شما ها پنهان است . ولی ….

در پایان باید عرض کنم که جعفر عظیم زاده رهبر من نیست، اما خواستی که جعفر عظیم زاده رو به جامعه سرمایه داری و مسئولان مربوطه اعلام کرده است، خواست من و همه  کارگرانی است که برای برابری مبارزه می کنند. بر همین اصل و با تمام  توان از خواست جعفر عظیم زاده  حمایت کرده و خواستار لغو اتهام امنیتی از پرونده کلیه کارگران و معلمان کشور هستم.

زندانی سیاسی آزاد باید گردد.

محمود صالحی

۳۰/۳/۹۵

 

 

 
اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها
یکشنبه, ۳ام دی, ۱۳۹۶
بیانیه پایانی و انحلال کمیته دفاع از محمود صالحی
دوشنبه, ۱۳ام آذر, ۱۳۹۶
راه پیمایی ۱۴۰ کلیومتری بین مریوان سقز  از طرف جمعی از اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی واستادکارن مریوان وحومه در جهت ارج نهادن به فعالیتهای محمود صالحی در راستای منافع کارگران ومردم محروم جامعه
چهارشنبه, ۸ام آذر, ۱۳۹۶
متن انگلیسی پیام محمود صالحی:برای آزادی باید جنگید! برای ارسال به تشکل ها و فعالین جنبش کارگری ! سندیکاهای کارگری خارج از کشور! نهادهای مدافع حقوق انسان ! فعالین رسانه های جمعی و شبکه های اجتماعی و آزادیخواه!
جمعه, ۳ام آذر, ۱۳۹۶
اطلاعیه شماره ۱۴ کمیته دفاع از محمود صالحی کارگران ! تشکلهای کارگری و انسانهای آزادیخواه ! محمود صالحی فعال کارگری آزاد شد.
سه شنبه, ۳۰ام آبان, ۱۳۹۶
اطلاعیه شماره ۱۲ کمیته دفاع از محمود صالحی: جهت اطلاع عموم
دوشنبه, ۲۹ام آبان, ۱۳۹۶
متن انگلیسی اطلاعیه شماره ۱۱کمیته دفاع از محمود صالحی برای ارسال به مجامع بین المللی
شنبه, ۲۷ام آبان, ۱۳۹۶
اطلاعیه شماره ۱۱ کمیته دفاع از محمود صالحی :پزشکان معالج هشدار می دهند که جان محمود صالحی در خطر است
شنبه, ۲۷ام آبان, ۱۳۹۶
اعتراض اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا، با بیش از ۶۵۰ هزار عضو، به سرکوب و آزار فعالین کارگری در ایران آبان ۲۶, ۱۳۹۶/در م
پنجشنبه, ۲۵ام آبان, ۱۳۹۶
هشدار ۵ سازمان سندیکایی فرانسه نسبت به خطرمرگ محمود صالحی
چهارشنبه, ۲۴ام آبان, ۱۳۹۶
نامه اعتراضی اتحادیه جهانی کارگران صنعتی (اینداستریال) به دولت ایران برای آزادی فوری محمود صالحی و رضا شهابی و به رسمیت شناختن حقوق بنیادی انسانی و کارگری در ایران
 
 
 
 
تمامی حقوق متعلق به وبسایت کمیته دفاع از محمود صالحی است.