نجبیه صالح زاده :خشونت علیه زنان ممنوع

125زنان ومردان آزادی خواه
۲۵ نوامبر روزجهانی مبارزه باخشونت علیه زنان است، این روزرا هرساله درتمام دنیا بخاطر مبارزه ومقاومت سه خواهربه نامهای پاتریا ،مینروا وماریاترزا که برعلیه رژیم دیکتاتورومستبدانه ترخیودردومینیکن مبارزه کردند نام گذاری شده است. زنان و مردان درسراسر جهان این روز را با تشکیل متینگها وراهپیمایها ی برگذار می کنند و در ایران نیز در جمع ها وتجمع های کوچک و بزرگ این روز را گرامی می دارند.
اگر ما زنان تنها چند ساعت از وقت خود را به اخبار و گزارشات اختصاص دهیم متوجه خواهیم شد که در سراسر جهان خشونت علیه زنان به یک امر طبیعی تبدیل شده است.
خشونت علیه زنان چیست ؟ ضرب و شتم، کبودی دست وصورت، چشمهای از حدقه در آمده ، خودسوزی وخودکشی، قتل وشکنجه، قاچاق وتجاوز جنسی، بی احترامی، بی احترامی به خانواده زن، اسیر کردن زنان و بعد فروختن زنان در بازارها، خودکشی زن برای اینکه توان مقابله با این همه بی حقوقی را ندارد، در قانون نصف مرد بودن، ممنوعیت از حذانت بچه، سرخوردگی در جامعه زن ستیز، بی خانمانی زنان و مردان جنگ زده، قتلهای ناموسی، سنگسار و… هر چند زخمها و کبودی های بدن ممکن است با گذر زمان خوب شود اما آیا جراحات روحی ناشی از تحقیر، توهین که تاثیر بر روح و روان ما زنان دارد به راحتی از بین می رود؟ همه این خشونت ها ناشی از نظام مرد سالاری و حامیان آنان یعنی نظام سرمایه داری است . این تنها گوشه های از خشونت علیه زنان است که من در اینجا به آن اشاره کردم.
ما زنان همگی با گوشت و پوست این بی حقوقی ها را لمس کرده ایم و هر روزه در خانواده و یا در جمع های کوچک و بزرگ آن را مطرح خواهیم کرد. آیا با مطرح کردن این مشکلات میشود به این همه بی حقوقی که امروز علیه ما زنان وجود دارد پایان داد.؟ به نظر من خیر، تا زمانی که ما زنان متحد و یک پارچه همراه با مردان آزادی خواه علیه این بی حقوقی به میدان نیایم و در تشکل های خود منسجم و متحد نشویم، خشونت علیه ما هر روز بیشتر و بیشتر خواهد شد.
یک بار دیگر این روز را به همه زنان جهان تبریک می گویم و از همه زنان می خواهم برای پایان دادن به این همه بی حقوقی به میدان بیایند و ما باید به مردان آموزش دهیم و علیه جامعه زن ستیز مبارزه کنیم تا بچه هایمان در آینده زندگی خوب و بهتری داشته باشند.
نجبیه صالح زاده
۴/۹/۹۴

 
اطلاعیه‌ها و بیانیه‌ها
یکشنبه, ۳ام دی, ۱۳۹۶
بیانیه پایانی و انحلال کمیته دفاع از محمود صالحی
دوشنبه, ۱۳ام آذر, ۱۳۹۶
راه پیمایی ۱۴۰ کلیومتری بین مریوان سقز  از طرف جمعی از اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی واستادکارن مریوان وحومه در جهت ارج نهادن به فعالیتهای محمود صالحی در راستای منافع کارگران ومردم محروم جامعه
چهارشنبه, ۸ام آذر, ۱۳۹۶
متن انگلیسی پیام محمود صالحی:برای آزادی باید جنگید! برای ارسال به تشکل ها و فعالین جنبش کارگری ! سندیکاهای کارگری خارج از کشور! نهادهای مدافع حقوق انسان ! فعالین رسانه های جمعی و شبکه های اجتماعی و آزادیخواه!
جمعه, ۳ام آذر, ۱۳۹۶
اطلاعیه شماره ۱۴ کمیته دفاع از محمود صالحی کارگران ! تشکلهای کارگری و انسانهای آزادیخواه ! محمود صالحی فعال کارگری آزاد شد.
سه شنبه, ۳۰ام آبان, ۱۳۹۶
اطلاعیه شماره ۱۲ کمیته دفاع از محمود صالحی: جهت اطلاع عموم
دوشنبه, ۲۹ام آبان, ۱۳۹۶
متن انگلیسی اطلاعیه شماره ۱۱کمیته دفاع از محمود صالحی برای ارسال به مجامع بین المللی
شنبه, ۲۷ام آبان, ۱۳۹۶
اطلاعیه شماره ۱۱ کمیته دفاع از محمود صالحی :پزشکان معالج هشدار می دهند که جان محمود صالحی در خطر است
شنبه, ۲۷ام آبان, ۱۳۹۶
اعتراض اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا، با بیش از ۶۵۰ هزار عضو، به سرکوب و آزار فعالین کارگری در ایران آبان ۲۶, ۱۳۹۶/در م
پنجشنبه, ۲۵ام آبان, ۱۳۹۶
هشدار ۵ سازمان سندیکایی فرانسه نسبت به خطرمرگ محمود صالحی
چهارشنبه, ۲۴ام آبان, ۱۳۹۶
نامه اعتراضی اتحادیه جهانی کارگران صنعتی (اینداستریال) به دولت ایران برای آزادی فوری محمود صالحی و رضا شهابی و به رسمیت شناختن حقوق بنیادی انسانی و کارگری در ایران
 
 
 
 
تمامی حقوق متعلق به وبسایت کمیته دفاع از محمود صالحی است.